Vineri, 29 martie, am avut plăcerea de a discuta alături de Asociația Extra21 despre „Echilibrul emoțional / Abordarea sănătății mintale în contextul Sindromului Down” cu cadrele medicale de la Spitalul Regina Maria din Cluj-Napoca.
O inițiativă extraordinară de a discuta despre vulnerabilitatea mamei și despre impactul puternic pe care-l poate avea fiecare mesaj transmis de către cadrele medicale.
Acesta a fost încă un pas spre conștientizarea necesității echilibrului emoțional într-unul din cele mai vulnerabile momente ale vieții.
Mai multe fotografii de la întâlnire găsiți pe pagina de Facebook.