Vineri, 17 ianuarie, am fost foarte impresionată de studenții din anul III de la Specializarea Psihologie și Științe Cognitive, în cadrul cursului opțional de „Profile atipice de dezvoltare”.
Tema adusă în discuție a fost „Anorexia la Adolescenți” – privită din perspectiva Psihoterapiei Psihodinamice Pozitive.
În ciuda complexității temei prezentate, dialogul a fost bogat, presărat cu întrebări provocatoare și puncte de vedere pertinente. Încă o dată, am văzut ce generație făină și nouă de psihologi se arată!
Mai multe fotografii de la întâlnire găsiți pe pagina de Facebook.